Pula nagród The International 2016 pobita!

Posted by: bandit 6 months, 1 week ago


Zgodnie z tradycją, pula nagród tegorocznego The International przebiła tą z zeszłego roku. Stało się to wyjątkowo szybko, bo aż 35 dni przed zakończeniem zbierania funduszy.

Próg 20 770 460 dolarów rok temu ustanowiono 89 dnia po wyjściu Przepustki Bitewnej TI6. W tym roku gracze potrzebowali na to tylko 69 dni. Zauważyć należy także, że w momencie przebicia zeszłorocznej puli nagród, Valve nie dodało jeszcze do gry trzeciej skrzynki z immortalami, która także dodaje sporą ilość dolarów na rzecz zwycięzców The International. Można więc rzec, że tegoroczna Przepustka Bitewna spełnia swe zadanie w zdobyciu jak największej ilości pieniędzy.

[parsehtml]<div class="adsense_text"> <script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!– Reklama post otwarty - strona #1 –> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:728px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-4710913850653268" data-ad-slot="2183206034"></ins> <script>(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script></div>[/parsehtml]
Jednakże co przełożyło się na sukces aktualnego kompendium? Jednym z czynników jest na pewno ograniczona możliwość wymiany zdobytymi przedmiotami - nie można ich wymienić aż do września 2018 roku. Do tej pory spora ilość graczy kupowała upragnione immortale na rynku Steam, gdzie były tanie, lub wymieniała się z innymi. Teraz natomiast gracze nie mają takiej możliwości i jedynym sposobem na zdobycie przedmiotów jest otwieranie skrzynek, a co za tym idzie - wydawaniem większej ilości pieniędzy.

Swój udział w sukcesie ma także Siltbreaker, który jest pierwszą kampanią fabularną w historii Doty 2. Dużo osób kupowało kompendia, aby tylko móc w nią zagrać. Na razie tryb zbiera raczej pozytywne opinie, a jeszcze w tym miesiącu ujrzymy akt drugi.

Aktualnie, włączając The International 2017, Dota 2 zajmuje aż 11 z 12 miejsc biorąc pod uwagę turnieje esportowe z największą pulą nagród!


[RIGHT][SIZE=3]Źródło: Wykrhm Reddy[/SIZE][/RIGHT]

Do końca zbierania pieniędzy zostały 33 dni. Do tego czasu gracze mogą dołożyć jeszcze kilka milionów dolarów. Jak duża będzie tegoroczna pula nagród? Ile obstawiliście w swoich kompendiach? Piszcie w komentarzach.