Przed nami finał The International 2017

Posted by: bandit 6 months, 1 week ago


Po prawie dwóch tygodniach rozgrywek najlepszych drużyn na świecie pozostała tylko finałowa trójka. Już dziś zawalczą one o tytuł zwycięzcy The International 2017.

Wczorajszy dzień rozpoczął się pojedynkiem Invictus Gaming vs LGD. Większość graczy przewidywała dość wyrównany mecz, kończący się zwycięstwem iG. Jednak LGD zmiażdżyło swoich rywali w łącznym czasie niecałych 50 minut, eliminując zespół Burninga z TI7. Na tym etapie przegrana oznacza wygranie "tylko" 1 100 000 dolarów. LGD przeszło do półfinałów dolnej drabinki, gdzie czekali na nich gracze z Team Liquid. Miracle- i spółka wyeliminowali LGD z turnieju z wynikiem 2-0 w dość krótkich, lecz emocjonujących meczach. Zespół z Chin zabrał ze sobą 2 500 000 dolarów.

Pomiędzy tymi dwoma meczami, rozegrany został finał górnej drabinki - Newbee, które z innym składem wygrało TI4, oraz niepokonane do tej pory LGD.ForeverYoung. Ten pojedynek był najbardziej wyrównany ze wszystkich tego dnia, lecz ostatecznie skończyło się zwycięstwem Newbee 2-1. Tym sposobem Newbee przeszło do wielkiego finału, natomiast LFY spadło do finału dolnej drabinki, gdzie zmierzy się z Team Liquid.

Przed wczorajszym ostatnim meczem odbył się specjalny pokaz. Był to pojedynek 1v1 sztucznej inteligencji OpenAI, z legendarnym profesjonalnym graczem— Dendim. Bot walczył wcześniej z graczami takimi jak Arteezy, Sumail czy Pajkatt. Nikomu nie udało się z nim wygrać. Nie inaczej było w przypadku Dendiego, który przy drugiej rundzie poddał się i powiedział, że ten bot jest zbyt silny by go pokonać. Materiał z tego pojedynku możecie obejrzeć poniżej:Gdy wszystkie gry się już skończyły, Valve zaprezentowało nam specjalny pokaz. Najpierw orkiestra zaczęła grać ścieżkę dźwiękową z Doty 2, a następnie ujrzeliśmy teaser dwóch nowych postaci! Zobaczymy je już w kolejnej większej aktualizacji, dokładna data nie jest jeszcze znana. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tego teasera, możecie to zrobić tu:Tak oto dotarliśmy do ostatniego dnia tego najważniejszego turnieju w roku. Dzisiejsze mecze rozpoczną się tradycyjnie po godzinie 19:00 finałem dolnej drabinki. Zaraz po nim rozegrany zostanie wielki finał. Transmisję na żywo z tego wydarzenie możecie oglądać na kanale ESPORTNOW, na który serdecznie zapraszamy!