Digital Chaos zwycięzcą ESL One Genting 2017

Posted by: bandit 1 year, 1 month ago

Ekipa DC ograła w Wielkim Finale drużynę Newbee wynikiem 3:2 za co zainkasowała $125.000. Dla Amerykanów jest to trzeci największy sukces w ich karierze zaraz po zajęciu drugiego miejsca na TI6 i trzeciej-czwartej lokaty podczas Majora w Bostonie.

Skład Digital Chaos reprezentowany jest przez graczy z pięciu różnych zakątków świata, którzy współpracują ze sobą od marca 2016 roku (z jedną zmianą w sierpniu). Turniej w Malezji jest dla tej drużyny bardzo szczególny, ponieważ zajęcie najwyższej lokaty na ESL One Genting wiąże się także z pierwszym LAN-owym zwycięstwem w dotychczasowej karierze DC. Same zawody gracze reprezentujący Amerykę rozpoczęli w grupie B, gdzie spotkali się ze zwycięzcą kwalifikacji SEA Execration oraz z najlepszą drużyną The International 6 Wings Gaming. Zawodnicy prowadzeni przez kapitana Rasmusa Filipsena gładko wygrali pierwszy pojedynek kończąc partię w mniej niż 30 minut głównie za sprawą fenomenalnej gry w33 na Meepo. Później z mistrzami TI6 nie poszło już tak łatwo, jednak rezultat 2:1 na korzyść DC wydaje się być sprawiedliwy, bo ekipa z Chin gubiła się w swoich planach dotkliwie przegrywając decydującą partię.

Po awansie do półfinału przyszła pora na zmierzenie się z drużyną Virtus.pro— zwycięzcą europejskich kwalifikacji i triumfatorem szóstej edycji turnieju The Summit. Rosjanie określani byli mianem faworyta tej partii, jednak po niewiele ponad godzinie i dwóch rozegranych spotkaniach musieli dać za wygraną. Dwukrotnie wybrani Shadow Demon i Sand King doskonale radzili sobie z wszelkimi agresywnymi zapędami VP, a Leshrac, Juggernaut i QoP w pierwszej partii oraz Invoker, Chaos Knight i Mirana w drugiej okazali się być zbyt trudnymi do pokonania rywalami. W Wielkim Finale przyszła pora na Newbee, które na początku zwyciężyło bardzo jednostronnie z przewagą w złocie rzędu 20000 po 30 minucie. Dalej DC doprowadziło do wyrównania stawiając na ciągle silną Nage Siren, która potrzebowała prawie godziny, by dać drużynie upragnione zwycięstwo. Trzecia gra padła łupem zawodników z Państwa Środka, gdzie pierwsze skrzypce grał Sccc na Shadow Findzie oraz uuu9 na typowej dla siebie Lunie. Ostatnie dwa spotkania potrwały łącznie niewiele ponad godzinę i oba były skrajnie jednostronne dla Digital Chaos. Amerykanie dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie pierwszy LAN-owy tytuł mistrza w swojej karierze i wzbogacili się o $125.000. Drugie miejsce i $50.000 dla Newbee, a trzecie oraz czwarte przypadło Virtus.pro i Wings Gaming, którzy otrzymali po $22.500.